İpek Arslan Kuzlu | I-AM Finans & IK Direktörü

i-am-logo-2


I-AM tasarım araştırmacıları, mimarlar, servis ve kullanıcı deneyimi tasarımcıları, iletişimcilerden oluşan; insanı tasarımlarının kalbine yerleştiren bir tasarım ve marka deneyimi ajansı.100’den fazla yaratıcı akıldan oluşan ekibimiz ile, 4 ülkede markaların kullanıcılarına yaşatmayı hedefledikleri deneyimlere ulaşmalarını sağlıyor. Kullanıcının ihtiyaç ve isteklerini en iyi şekilde analiz etmesini sağlayan methodojileri ile, marka hedeflerini de göz önünde bulundurarak tasarım stratejisini oluşturuyor. Kısacası, markaların insanlara iyi bir deneyim sunmasını sağlayarak, marka ve kullanıcıları arasında güçlü ve sürekli bir bağ kurulmasını sağlıyor.

ipek-arslan-kuzlu

 

Ofisinize ekip arkadaşı alım süreciniz nasıl?

Websitemizden ve mail uzerinden bize yapılan tum basvuruları istisnasız degerlendiriyor ve mumkun oldugunca hepsine olumlu/olumsuz dönüş yapmaya çalışıyoruz.Sözkonusu bir pozisyon açığı var ise, daha önceden ilginç bulup portfoliomuza kaydetmis olduğumuz adaylarla case study’ler paylaşıp bizimle fikirlerini paylastıkları bir sunum yapmalarını rica ediyor, degerlendirme surecimize bu dogrultuda yön veriyoruz.

Portfolyolarda neye dikkat ediyorsunuz?

Sadece mekan tasarımından ziyade tasarımın hikayesi olan portfolyolar daha cok dikkatimizi cekiyor. Tasarım fikrini artiküle şekilde ortaya koyan ve grafik anlatım dilini etkili kullanabilen adaylara her zaman öncelik tanıyoruz. Bir de eskizler, serbest el çizimleri, kolaj ve video ve benzeri alternatif anlatım yöntemleri içeriği zenginleştiren, portfolyoyu diğerlerinden ayrıştıran ve bizim aday değerlendirmelerinde önem verdiğimiz ek unsurlar.

Önemli bulduğunuz kişisel ve mesleki yetkinlikler nelerdir? Üniversite eğitimi süreci için ne tavsiyeleriniz olur?

Modelleme, teknik çizim, 3 boyutlu programları kullanma becerisi yanısıra özellikle tasarım ekibi icin tasarım hikayesi oluşturabilme ve bunu tasarım araçlarıyla ifade edebilme becerisi, tasarıma bakıs acısı bizim için çok önemli. Eğitim süreci boyunca da tum tasarımcı arkadaşların bu odakta olmalarının önemli fark yaratabilecegine inanıyoruz.

Deneyim sizce ne kadar önemli? Yeni mezunların ofisinizde şansı nedir?

Deneyim bizim için önemli değil diyemiyoruz ne yazık ki, ancak gene de ışık gordugumuz arkadaslara en azından ilk etapta stajyer olarak şans tanıyıp degerlendirebilmeye her zaman sıcak bakıyoruz. Herkesin deneyime önem veriyor olduğu kosullarda yeni mezun arkadasların deneyim kazanamamaktan, fırsat verilmiyor olmasından muzdarip olmalarına cok sahit oluyoruz malesef.

Özellikle tercih ettiğiniz üniversiteler var mı?

ODTU, Bilkent, ITU, Mimar Sinan, Marmara Üni. mezunlarının cv leri bizim icin öncelikli olmakla beraber yaratıcı ve farklı bakıs açısına sahip oldugunu dusundugumuz tum başvuruları değerlendirmeye çalışıyoruz.

Ofisinize yeni katılacak arkadaşları nasıl bir çalışma ortamı bekliyor?

Genç, dinamik, yaratıcı bi kadromuz var. Ekip ruhuna global bazda cok onem verdigimiz icin şirkete yapılan tum tasarımcı alımlarında bu ruhu surdurebilecek adaylarla calısmayı gözetiyoruz.

  • Beğendiniz mi? Paylaşın!