Mustafa Toner | Toner Mimarlık Kurucu

toner-mimarlik-logo


3 kuşaktır mimarlık sektöründe yer alan Toner Mimarlık bünyesinde mimari ve iç mimari ağırlıklı konsept geliştirme, tasarım, proje ve uygulama hizmetleri vermektedir. 34 senedir yaptığı çalışmalar içinde; Philip Morris Ofisleri, Armaggan Mağazaları, Beymen Mağazaları, Boyner Mağazaları, Kahve Dünyası Kemerburgaz, Veliefendi Fabrika ve Algötür Mağazaları, Tekfen Bomonti ve Topkapı Apartments, L’ist İstinye Suites, Adana, Mersin, Ankara, İzmir Hilton Otelleri renovasyonları, Marriott İstanbul West ve Marriott Yalıkavak Otelleri, Priştina Four Points Oteli, Radisson Blu Ataköy ve Vadistanbul Otelleri, NEF Gölköy, Kandilli Projeleri başta olmak üzere çeşitli konutlar, mağazalar ve işyerleri bulunmaktadır.

mustafa-toner

 

Ofisinize ekip arkadaşı alım süreciniz nasıl?

Genellikle kariyer sitesi üzerinden veya bireysel başvuruları karşılıklı görüşme şeklinde değerlendiriyor ve belli bir karşılıklı deneme süresi ile yola çıkıyoruz.

Portfolyolarda neye dikkat ediyorsunuz?

Proje yoğunluklarımız o sırada hangi konularda deneyime ihtiyaç gösteriyor ise önceliğimiz bu oluyor.

Önemli bulduğunuz kişisel ve mesleki yetkinlikler nelerdir? Üniversite eğitimi süreci için ne tavsiyeleriniz olur?

En az 5 yıllık deneyim, hangi ofis ve projelerde hangi pozisyonlarda bu deneyimin kazanıldığı, ekip çalışmasına olan yatkınlık, tabii ki profesyonel bilgisayar programlarına olan hakimiyet.

Deneyim sizce ne kadar önemli? Yeni mezunların ofisinizde şansı nedir?

Deneyimin birinci önceliğimiz olduğunu söyleyebilirim. Yeni mezunların şansı, ne yazık ki çok fazla değil. Süreye karşı ve yoğun bır tempomuz var. Özellikle pandemiden sonra daha az ve nitelikli takım arkadaşları ile yol almak istiyoruz. Bu bir haksızlık gibi değerlendirilebilir ancak maalesef, özellikle son senelerde eğitimde kalite o kadar kötü ki başka çaremiz yok gibi. Neticede kaliteli bir hizmet vermek durumunda olduğumuz ve gözümüzün içi gibi bakmaya çalıştığımız işverenlerimiz var. Hata yapma şansımız yok.

Özellikle tercih ettiğiniz üniversiteler var mı?

Üniversitenin bir önemi olmadığını düşünüyoruz. Mesleği ile ilgili kendini geliştiren, yaptığı işi seven ve saygı gösteren bireyler olması bizim için yeterli.

Ofisinize yeni katılacak arkadaşları nasıl bir çalışma ortamı bekliyor?

Bazı ofislerde gözlemlediğimizden farklı olarak daha esnek ve dost bir ortam olmasını arzuluyoruz. Elbette yanlışlarımız da oluyordur ancak anlayışla yaklaştığımızı ve toleransımızın yüksek olduğunu düşünmekteyim. Tabii ki iyi niyetli olunması halinde….

  • Beğendiniz mi? Paylaşın!