ÖNCÜOĞLU MİMARLIK

  • Sosyal Hesaplar:

Genel Bakış

  • Sektör Mimarlık
  • Aktif İlanlar 0

Firma Hakkında

1964 yılından beri uluslararası ölçeklerde mimarlık, planlama ve danışmanlık hizmetleri veren Öncüoğlu Mimarlık, kurulduğu Ankara’nın yanı sıra şu anda İstanbul, Dubai, Moskova, Astana ve New York’da faaliyetlerine devam ediyor. Büyük ölçekli ticari yapılar, ofisler, hastaneler, konut, turizm, kültür ve rekreasyon yapılarının yanında kentsel tasarım ölçeğinde de işler üreten ve 1964’te Hasan Öncüoğlu tarafından kurulan Öncüoğlu Mimarlık, 1996’dan beri Enis Öncüoğlu ve ortakları Önder Kaya, Cem Altınöz ve Engin Öncüoğlu tarafından yönetilmekte.

Öncüoğlu Mimarlık’ın uzmanlık alanı Türkiye, Rusya ve BDT ülkelerinde tasarlanan konut, karma kullanım merkezleri, alışveriş, ofis, turizm ve ticari merkezler üzerine gelişmiştir. Bu süre içerisinde Türkiye ve yurtdışında pek çok önemli itibarlı ve büyük projeler gerçekleştiren Öncüoğlu Mimarlık, projeleri ile Cityscape dahil olmak üzere pek çok uluslararası ödül kazandı.

Örnek olarak; Radisson Blu Resort Otel ve Kongre Merkezi projesi ile 2014’de “European Property Awards- Otel Mimarisi Rusya Dalında Proje ödülü”, Metropolis Ofis & Alışveriş Merkezi projesi ile 2009’da Moskova’da Ticari Gayrimenkül Ödülleri’nde “En İyi Karma Kullanım Projesi ödülü”, yine aynı sene Cepa Alışveriş Merkezi ile Cityscape Ödülleri’nde “En İyi Alışveriş Merkezi ödülü”, Eczacıbaşı Ar-Ge Merkezi ile ‘’Yüksek Övgü Ödülü’’, Ritz Carlton Otel projesi ile 2007 yılında Moskova Ticari Gayrimenkül Ödülleri’nde “En İyi Otel” ve 2006 yılında Udenly Park ve 2007 yılında Regions June projeleriyle Moskova Ticari Gayrimenkul ödüllerinde ‘’En iyi Alışveriş Merkezi Ödülü’’ Öncüoğlu Mimarlık’ın kazandığı ödüller arasında sayılabilir.

Enis Öncüoğlu, aynı zamanda şahsen yerel ve uluslararası pek çok yarışmada olduğu gibi MAPIC Awards ve MIPIM Awards uluslararası proje yarışmalarında jüri üyeliği ve danışma kurulu üyelikleri yapmaktadır.

Öncüoğlu Mimarlık çalışmalarının karakteristik özelliklerinden biri, güncel mimarlık disiplinini projenin kendi bağlamı içinde gerçekçi ve uygulanabilir bir yaklaşım ile birleştirmesidir.  Master plandan konsept tasarımı ve uygulama projelerine kadar birçok ölçekte hizmet veren Öncüoğlu Mimarlık, en donanımlı mühendislik ve danışmanlık firmalarıyla çalışarak projeleri koordine ve kontrol eder. Her türlü projeyi uluslararası standartlarda hızlı bir şekilde yönetebilecek deneyimli ekip ve organizasyona sahip Öncüoğlu Mimarlık, Türkiye’nin uluslararası alanda çalışan ve nitelikli üretimleri ile bilinen saygın ofislerinden biridir.