MELİKE ÖVET İÇ MİMARLIK

  • Sosyal Hesaplar:

Genel Bakış

  • Sektör İç Mimarlık
  • Aktif İlanlar 0

Firma Hakkında

Melike Övet, 1986 yılında İstanbul’da doğdu. Mekân tasarımı ve mimariye oldukça meraklı olan Melike, eğitimi için Amerika’ya gitti ve Philadelphia Üniversitesi’nde İç Mimarlık eğitimine başladı. İç mimarlık eğitiminin yanında İşletme Bölümü’nde de yandal yaptı.

2010 yılında İç Mimari Tasarım eğitimine devam etmek için bu defa yönünü İtalya’ya çevirdi. Milan’daki Scuola Politecnica di Design’da İç Mimari tasarım üzerine yüksek lisans eğitimini tamamladı. Devamında Milano’da iç mimarlık tasarım ofisi Studio ANG42’de çalıştı.

Melike, 2012 yılında iç mimar ve tasarımcı olarak kariyerine kendi ülkesinde devam etmeye karar verdi ve Türkiye’ye döndü. İstanbul’da yolu Yalın Tan&Partners ile kesişti ve 2018’e kadar burada iç mimar olarak çalıştı. Bu süre zarfında bilinirliği yüksek, büyük ölçekli, uluslararası birçok ticari mekânların iç mimari tasarım projelerinde yer aldı.

Melike Övet, 2018 yılında İstanbul’da kendi iç mimari tasarım stüdyosu Melike Övet İç Mimarlığı kurdu. İç mimari ve tasarıma olan tutkusu ile çıktığı bu yola, ekibiyle birlikte konut ve ticari alanlar için projeler geliştirerek devam ediyor.